• Good Omens
  • Dracula
  • Boys, The: Season Two
  • Let Them All Talk
  • Wataha

Joel Goldsmith nie żyje

data publikacji: 30-04-2012, 18:37

Smutna wiadomość zza oceanu. Wczoraj, 29 kwietnia po kilkuletniej walce z rakiem zmarł Joel Goldsmith - kompozytor znany głównie z produkcji telewizyjnych i kultywowania tradycji swojego ojca, legendarnego Jerry'ego Goldsmitha (który zmarł w 2004 roku). Joel, choć nigdy nie zdołał dorównać ojcu, był także kompozytorem nietuzinkowym. Zaistniał w 1990 r. ilustracją do filmu Rolanda Emmericha, "Moon 44". Później sławę przyniosła mu ilustracja do serialu opartego na kolejnym hicie tego reżysera, "Stargate", którego kolejne odsłony zaowocowały trzema nominacjami do nagrody Emmy. Ponadto znany jest także z ilustracji do filmu fantasy "Kull the Conqueror", seriali "Witchblade" i "Nietykalni", a także takich tytułów, jak choćby "Helen of Troy", "Star Trek: The First Contact" (przy którym pracował razem z ojcem), a niedawno i trzecia odsłona gry komputerowej z popularnej serii "Call of Duty".

 

Oficjalna przyczyna śmierci nie jest jeszcze znana. Joel Goldsmith miał 55 lat.

Autor: Mefisto

Komentarze

Brian 01-05-2012, 09:57

Muzykafilmowa.pl oczywiście ostatnia z takimi informacjami. O przywróceniu starego resume to już nawet nie marzę.


Mefisto 01-05-2012, 15:46

Przepraszamy - następnym razem powiemy z wyprzedzeniem ;) A na serio, to biorąc pod uwagę, że jest długi weekend, to ciesz się, iż w ogóle :) A Resume prędzej czy później będzie, także spokojnie.


Łukasz Waligórski 02-05-2012, 12:09

Resume 2009 już działa... na poprzednie trzeba będzie trochę poczekać. Ich przeniesienie zajmuje sporo czasu, bo wymaga "ręcznej" roboty.


Dodaj komentarz

Nick
E-mail
Komentarz