• Good Omens
  • Dracula
  • Boys, The: Season Two
  • Let Them All Talk
  • Wataha

Festiwal Muzyki Filmowej na płycie!

data publikacji: 30-04-2012, 17:19

Już a kilka dni na rynku pojawi się kompilacja (2CD) z muzyką filmową podsumowująca 5 letnią historię Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Jej repertuar nawiązuje do utworów prezentowanych w poprzednich edycjach Festiwalu jak również do programu piątej edycji. Dzięki współpracy Magnetic Records z amerykańską wytwórnią Varese Sarabande na repertuar płyty złożyły się utwory kompozytorów-gości Festiwalu, którzy swoją obecnością wielokrotnie potwierdzali rangę tego wydarzenia na międzynarodowej arenie. W tym gronie: Howard Shore, Tan Dun, Tom Tykwer, Joe Hisaishi, Elliot Goldenthal oraz inni.

 

Wydawnictwo zawiera również muzykę polskich kompozytorów: Jana AP Kaczmarka z filmu Marzyciel, Niewierna w solowym wykonaniu Leszka Możdzera, tematy Wojciecha Kilara, a także Abla Korzeniowskiego z filmu Samotny Mężczyzna. Po raz pierwszy przedstawione są niepublikowane dotąd tematy Bartosza Chajdeckiego z filmu Czas Honoru.

 

Całość dedykowana jest wiernym fanom Festwialu, którzy co roku przyjeżdżają z różnych zakątków Polski i świata by na żywo słuchać legendarnych tematów filmowych w znakomitych wykonaniach prezentowanych w synchronizacji z obrazem.

 

 

Tracklista

 

CD1

01. Księżniczka Mononoke - A Legend Of Ashitaka

02. Samotny Mężczyzna - And Just Like That

03. Marzyciel - The Park on Piano

04. Pachnidło: Historia Mordercy- Meeting Laura

05. Czas Honoru - Czas Wojny

06. Czas Honoru - Powrót

07. Kikujiro - Summer      

08. Wiedźmin 2. Zabójcy Królów - Howl of the White Wolf

09. Ziemia Obiecana - Walc (1974)

10. Pachnidło: Historia Mordercy - Streets of Paris

11. Bankiet - Only For Love (Theme Song)     

 

CD2

01. Gwiezdne Wojny - Main Title

02. Dzwonnik z Notre Dame - The Hunchback of Notre Dame Suite

03. Duży - Goodbye - Part Two

04. Wehikuł Czasu - I Don't Belong Here

05. Matrix - Ontological Shock

06. Siedmiu Wspaniałych - The Magnificent Seven Theme

07. Obcy Kontra Predator 2- Aliens vs. Predator - Requiem

08. Niewierna- Unfaithful (piano variation)

09. Titanic - Southampton Suite

10. Obcy 3 - Adagio

11. Obcy: Decydujące Starcie- Bishop's Countdown

12. Mucha - The Finale

13. Star Trek: Pierwszy Kontakt- End Title                

14. Chłopiec z Bębenkiem - Brand New Day

15. Passchendaele:Trzecia Bitwa- The Cross

 

Autor: Łukasz Waligórski

Komentarze

Jacek 16-05-2012, 14:07

Mnie najbardziej zastanawia co Abel Korzeniowski robi na tej płycie? Co on ma wspólnego z FMF?


Mefisto 16-05-2012, 14:16

Samotny Mężczyzna niekoniecznie musi oznaczać Korzeniowskiego, a Shigeru Umebayashi, który zaczął ilustrować ten film i był jednym z gości na FMF


Jacek 16-05-2012, 17:27

Ale przecież sami piszecie, że "Abla Korzeniowskiego z filmu Samotny Mężczyzna."? Więc o co chodzi? Nie można było dać UME?


Mefisto 16-05-2012, 17:57

Przede wszystkim, to nie my piszemy, bo i nie my nagrywamy i wydajemy tę płytę - to info od producenta. Po drugie: skoro finalna muzyka do Samotnego mężczyzny jest wypadkową obu tych kompozytorów, czyli zależność jest mniej więcej taka: Korzeniowski-Samotny mężczyzna-Umebayashi-FMF, to ja nie bardzo widzę w czym dokładnie leży problem, zważywszy, że i tak jest na tych płytach masa utworów/kompozytorów, których nigdy nie było i być może nie będzie na Festiwalu (Titanic / Siedmiu wspaniałych / Matrix...)


Jacek 16-05-2012, 19:04

Titanic i Siedmiu Wspaniałych byli na koncercie na pierwszym Festiwalu. Matrix był grany na Błoniach na drugim FMF. Korzeniowskiego nigdy na FMF nie było, a tłumaczenie, że był UME, który też pisał do Samotnego Mężczyzny jest śmieszne... Podobnie jak obecność na płycie Briana Tylera i jego Obcy kontra Predator 2... WTF??


J.B. 16-05-2012, 19:54

"Jej repertuar nawiązuje do utworów prezentowanych w poprzednich edycjach Festiwalu jak również do programu piątej edycji". Proponuję skupić się na słowie "nawiązuje" - myślę, że rozjaśni wszystkie wątpliwości


J.B. 16-05-2012, 19:59

A nawiasem mówiąc, na stronie FMFu jest informacja, że w trakcie finałowego koncertu będą prezentowane fragmenty kompozycji Briana Tylera również.


Mefisto 16-05-2012, 22:01

Kurczę faktycznie były jednak te elementy - mój błąd, ale też i nie byłem na wszystkich koncertach (a suity z Matrixa kompletnie nie pamiętam, cóż...). Tak czy siak wszystkie elementy płyty są tak czy siak związane jakoś z festiwalem i jedyne, co tu jest śmieszne, to czepianie się takich detali.


Wezyr 25-05-2012, 15:52

Maruderzy muszą sami zrozumieć proces pozyskiwania licencji, opłat itp. To jest kilkumiesięczny proces i nigdy nie można mieć wszystkiego. Chyba niektórzy myślą, że takie rzeczy powstają w tydzień. Pewnie, że można wymarzyć sobie super ultra cudną kompilację, ale pewną formą ograniczająca była też idea festiwalu.


Dodaj komentarz

Nick
E-mail
Komentarz