• Sztuka kochania
  • Tortue Rouge, La (Red Turtle, The)
  • Guardians of the Galaxy, Vol. 2
  • Så som i Himmelen (As It Is in Heaven)
  • Sling Blade

Nagrody, nagrody...

data publikacji: 06-12-2011, 01:31

W miniony piątek, Europejska Akademia Filmowa (EFA) przyznała swoje nagrody. W kategorii muzycznej statuetka powędrowała do Ludovica Bource, za muzykę do filmu "The Artist". Kompozytor pokonał tym samym Alberto Iglesiasa ("Skóra, w której żyję"), Alexandre'a Desplat ("Jak zostać królem") i Mihaly Viga ("Koń Turyński"). "Artysta" jest filmem niemym, będącym hołdem dla Hollywoodzkiego kina lat 20. zeszłego stulecia i jak dotąd film zbiera same pochwały, więc tym bardziej warto czekać na polską premierę - o ile ta w ogóle będzie miała miejsce, gdyż na razie brak informacji na ten temat.

 




Tymczasem ogłoszono nominacje do dwóch kolejnych, prestiżowych nagród.
Statuetki Satellite - przyznawane od 15 lat przez Międzynarodową Akademię Prasową (IPA) - zostaną rozdane 18 grudnia br., a oto nominacje w interesujących nas kategoriach:

Najlepsza muzyka:
Michael Giacchino - Super 8
Cliff Martinez - Drive
Alexandre Desplat - Harry Potter i Insygnia Śmierci cz. II
John Williams - Czas wojny
James Newton Howard - Woda dla słoni
Marco Beltrami - Soul Surfer

Najlepsza piosenka:
Lay Your Head Down z filmu Albert Nobbs
Man or Muppet z filmu Muppety
Gathering Stories z filmu Kupiliśmy zoo
Hello Hello z filmu Gnomeo i Julia
Life is a Happy Song z filmu Muppety
Bridge of Light z filmu Tupot małych stóp 2

 

 

Nieco dłużej przyjdzie czekać na 39-tą ceremonię Annie Awards, która odbędzie się 4-ego lutego przyszłego roku, w Royce Hall w Los Angeles. Oto wyróżnieni nominacjami:

Muzyka w filmie pełnometrażowym:
Henry Jackman – "Puss In Boots"
John Williams – "Tintin"
Mikael Mutti, Siedah Garrett, Carlinhos Brown, Sergio Mendes, John Powell – "Rio"
Zooey Deschannel, Kristen Anderson-Lopez, Henry Jackman, Robert Lopez – "Winnie The Pooh"

Muzyka w produkcji telewizyjnej:
Adam Berry, Bob Schooley, Mark McCorkle – "Penguins of Madagascar"
Ben Locket – "The Amazing World of Gumball"
Frederik Wiedmann – "Green Lantern: The Animated Series"
Grace Potter, Michael Giacchino – "Prep & Landing: Naughty vs. Nice"
Joel McNeely, Brendan Milburn, Valerie Vigoda – "Pixie Hollow Games"
Kevin Kliesch – "Thundercats"
Shawn Patterson, Zeb Wells – "Robot Chicken"

Autor: Mefisto

Komentarze

Obecnie brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Nick
E-mail
Komentarz