• Kingsman: The Golden Circle
  • Suicide Squad, The
  • Tom Clancy’s Without Remorse
  • Revolver
  • Bosch

FMF 2020: Znani kompozytorzy i najlepsza muzyka filmowa

data publikacji: 07-01-2020, 14:58

Znani kompozytorzy i najlepsza muzyka filmowa

FMF 2020 już w maju w Krakowie

 

Filmy i seriale, które kochamy, muzyka, która wzrusza, bawi, a czasem przeraża, do tego znani na całym świecie kompozytorzy. 13. FMF zapowiada się niezwykle widowiskowo. W Krakowie nie zabraknie wielkich tuzów – ze świata reżyserskiego, w osobie Jerzego Hoffmana, oraz muzycznego, za sprawą wizyty Johna Powella. Jedną z atrakcji kolejnej edycji festiwalu są nowe lokalizacje: na dachu Galerii Kazimierz zatańczymy w rytm piosenek z filmów Martina Scorsese, a w Hotelu Forum będziemy się bawić przy syntezatorowych dźwiękach ścieżki ze Stranger Things. W Tauron Arenie Kraków posłuchamy natomiast muzyki m.in. z American Horror Story czy Wikingów. FMF 2020 wystartuje 26 maja!

 

13. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie nie może się obejść bez Jerzego Hoffmana – reżysera nazywanego przez krytyków i dziennikarzy „wielkim hetmanem polskiego kina”, twórcy legendarnych ekranizacji Trylogii Henryka Sienkiewicza. 27 maja w ICE Kraków nie zabraknie oczywiście jednego z największych polskich przebojów filmowych – Dumki na dwa serca promującej adaptację Ogniem i mieczem. Kolejną odsłonę cyklu Scoring4Polish Directors ubarwią ponadto: muzyka z filmu Trędowata, w tym wielokrotnie wykonywany w Krakowie Walc Wojciecha Kilara, a także kompozycje Krzysztofa Komedy z Prawa i pięści, Piotra Marczewskiego ze Znachora, Andrzeja Markowskiego z Pana Wołodyjowskiego i Kazimierza Serockiego z Potopu. W drugiej części wieczoru usłyszymy utwory współczesnych polskich kompozytorów, m.in. Łukasza TargoszaMacieja Zielińskiego i Leszka Możdżera.

 

Zanim do tego dojdzie, we wtorek 26 maja zaprosimy publiczność do kościoła św. Stanisława Kostki na Dębnikach. W ramach Cinema Chorale pianista Aleksander Dębicz zaprezentuje własne kompozycje inspirowane muzyką z filmów Blade Runner 2049Gdyby ulica Beale umiała mówić i Interstellar. Młodemu muzykowi towarzyszył będzie chór Pro Musica Mundi, a w czasie koncertu usłyszymy też utwory z takich produkcji, jak Władca Pierścieni: Dwie wieże czy Edward Nożycoręki.

 

Tegoroczny festiwal to także dwie niepowtarzalne imprezy taneczne. Najpierw Kyle Dixon i Michael Stein - kompozytorzy muzyki do serialu Stranger Things - zabiorą publiczność FMF na taneczną imprezę w klimacie lat 80. Oldskulowe syntezatorowe dźwięki i show pulsujących w rytm muzyki świateł wypełnią wnętrza sali balowej brutalistycznego Hotelu Forum, które pamiętają imprezy z czasów schyłku komunizmu. Dzień później przeniesiemy się naprawdę wysoko – dach Galerii Kazimierz przeobrazi się w rozświetlony dyskotekowymi światłami parkiet wypełniony muzyką taneczną z lat 50., 60. i 70. XX wieku. Po świetnie odebranym przez fanów festiwalu koncercie muzyki z filmów Quentina Tarantino bohaterem tegorocznej odsłony cyklu Dance2Cinema będzie Martin Scorsese, który znany jest z tego, że w swojej twórczości sięga do ulubionych utworów z czasów młodości. Nasze emocje między dwoma tanecznymi koncertami ostudzi Daniel Bloom – w czwartek 28 maja weźmiemy udział w nastrojowej, kameralnej i elektronicznej odsłonie cyklu Cinematic Piano w ICE Kraków.

 

30 maja po raz drugi w historii FMF zapraszamy na pełen emocji koncert muzyki do najpopularniejszych seriali. Podczas TV Series Gala w Tauron Arenie Kraków gwarantujemy chwile grozy z American Horror Story, napięcia – z Czarnobylem czy zabawy – ze Stranger Things. Wśród kompozytorów, którzy przyjęli nasze zaproszenie, znaleźli się m.in. Martin PhippsTrevor MorrisHauschka i Mac Quayle.

Finałowy wieczór FMF 2020 będzie prawdziwą wisienką na festiwalowym torcie – 31 maja w ICE Kraków usłyszymy długo wyczekiwany monograficzny koncert The Music of John Powell. Na prośbę FMF kompozytor osobiście dobierze i przygotuje utwory ze swojego wyróżnianego m.in. nominacjami do Oscara, nagród Grammy i BAFTA dorobku. Muzyków z Chóru Polskiego Radia i Orkiestry Akademii Beethovenowskiej poprowadzi zaprzyjaźniony z Powellem dyrygent – znany już publiczności FMF z poprzednich edycji – Gavin Greenaway, a na scenie pojawią się również goście specjalni. W programie wieczoru przewidzieliśmy m.in. muzykę z trzech części animacji Jak wytresować smoka, space opery Han Solo: Gwiezdne wojny – historie czy komedii Dwa tygodnie na miłość.

 

1 czerwca FMF 2020 zamknie tradycyjnie plenerowy pokaz filmu.

 

_ _ _

13. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie rozpocznie się 26 maja i potrwa do 1 czerwca 2020 r.


Więcej na: www.fmf.fm


#ilovefmf

#allisfilmmusic

Autor: informacja prasowa

Komentarze

kyrie 6 23-09-2021, 13:02

My spouse and i have been quite joyous that Chris could deal with his investigations out of the precious recommendations he was given when using the blog. It's not at all simplistic to simply be making a gift of points that people today could have been selling. We really acknowledge we have you to thank for that. The type of explanations you've made, the simple website navigation, the friendships you will help create - it's mostly powerful, and it's really aiding our son in addition to us feel that that theme is excellent, which is certainly unbelievably mandatory. Thanks for all the pieces! <a href="http://www.kyrie6.org" >kyrie 6</a> [url=http://www.kyrie6.org]kyrie 6[/url]


Dodaj komentarz

Nick
E-mail
Komentarz