• Cars 3 – score
  • Boys, The
  • Toy Story 4
  • End of the F***ing World, The: Season 2
  • Willoughbys, The

Szymon Szewczyk kompozytorem muzyki do filmu „Wyklęty”

data publikacji: 02-03-2017, 15:12

Już 10 marca na ekrany kin w całej Polsce wchodzi film „Wyklęty” w reżyserii Konrada Łęckiego. Jest to oparta na faktach historia członków zbrojnego podziemia niepodległościowego, którzy walczyli z władzą ludową o powojenny kształt Polski.

 

Po przedpremierowych pokazach prasowych film zdążył już zebrać kilka pozytywnych recenzji. Jest chwalony m.in. za scenariusz, zdjęcia, poprowadzenie fabuły oraz rzetelne podejście do faktów historycznych.

 

Na uwagę zasługuje również muzyka, stworzona przez Szymona Szewczyka. Widzowie mogą spodziewać się wyrazistych, zapadających w pamięć tematów, oraz subtelnego budowania nastroju. Film „Wyklęty” to debiut kinowy kompozytora. Warto dodać, że ten młody twórca ma na swoim koncie m.in. takie pełnometrażowe produkcje jak austriacki dramat „Übergeil” (reż. Jolanta Warpechowski), film „Wigilia” (reż. Rafał Szamburski), muzykę do kilkunastu filmów krótkometrażowych oraz kilkadziesiąt utworów stworzonych na potrzeby mediów. Jego kompozycje można było usłyszeć w takich serialach i programach jak „Ojciec Mateusz” , „Rodzinka.pl”, „Nie ma jak Polska”. Tworzy również piosenki i muzykę koncertową. Jest członkiem ZAiKS i STOART.

Autor: informacja prasowa

Komentarze

Obecnie brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Nick
E-mail
Komentarz