• Succession: Season 1
  • Cars 3 – score
  • Boys, The
  • Toy Story 4
  • End of the F***ing World, The: Season 2

Koncert muzyki z gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon" - wideo już dostępne!

data publikacji: 18-02-2017, 17:09

CD PROJEKT RED, twórcy serii gier o Wiedźminie, ogłaszają cyfrową premierę koncertu “Video Game Show — Wiedźmin 3: Dziki Gon”, który odbył się w ramach 9. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Wideo dostępne jest od dziś do nabycia w serwisie YouTube.

 

Gala “Video Game Show — Wiedźmin 3: Dziki Gon” uroczyście zamknęła 9. odsłonę FMF w 2016 roku. Podczas koncertu festiwalowa publiczność zgromadzona w TAURON Arenie Kraków  usłyszała trzy suity: z gry “Wiedźmin 3: Dziki Gon”, jak również z dodatków “Serca z Kamienia” oraz “Krew i Wino”. Całość to łącznie ponad 2 godziny niesamowitej muzyki z ostatniej przygody wiedźmina Geralta z Rivii.

 

 

“To prawdziwa magia móc zobaczyć, jak festiwalowa publiczność – szczelnie wypełniająca krakowską arenę - słucha na żywo muzyki, nad którą wiele lat pracowaliśmy z Mikołajem Stroińskim i Piotrem Musiałem” — powiedział Marcin PrzybyłowiczMusic Director gry “Wiedźmin 3”. “Teraz wszyscy gracze, fani fantasy i miłośnicy muzyki, którzy nie mieli okazji być wtedy w Krakowie, mogą przeżyć niezwykłe chwile i emocje, które towarzyszyły koncertowi” — dodajePrzybyłowicz.

 

Wideo z koncertu można kupić tutaj. Dostępny jest również zwiastun koncertu.

 

Za koncertowe wykonanie utworów z gry “Wiedźmin 3: Dziki Gon” odpowiedzialna była Orkiestra Kameralna Miasta Tychy AUKSO, chór Pro Musica Mundi, zespół folkmetalowy Percival Schuttenbach i soliści — sopranistka Wioletta Chodowicz, akordeonista Rafał Grząka, Robert Jaworski grający m.in. na lirze korbowej, lutni i gęślach gdańskich oraz Amir Yaghamai — mistrz perskich instrumentów ludowych. Całość poprowadził dyrektor artystyczny i założyciel AUKSO – Marek Moś. W trakcie koncertu wykonana została również specjalna aranżacja “Kołysanki o niedoli” znanej ze zwiastuna “Pamiętna noc”, którą zaśpiewała artystka alternatywna i laureatka Fryderyków — BRODKA.
 

Video Game Show: Wiedźmin 3 Dziki Gon” - reportaż z finałowego koncertu 9. FMF

 

Koncert “Video Game Show — Wiedźmin 3: Dziki Gon” został zorganizowany przy współpracy CD PROJEKT RED z Krakowskim Biurem Festiwalowym w ramach 9. edycji Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie.

 

Tegoroczna, 10. jubileuszowa edycja Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie odbędzie się w maju, a dokładniej między 17 a 23. Pełny program festiwalu jest dostępny na stronie internetowej: www.fmf.fm. Bilety na festiwalowe koncerty można kupić za pośrednictwem portalu www.eventim.pl oraz w punktach sieci informacji miejskiej InfoKraków (z wyjątkiem InfoKraków w Balicach).

 

#ilovefmf

 

#allisfilmmusic

Autor: informacja prasowa

Komentarze

Obecnie brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Nick
E-mail
Komentarz