• Good Omens
  • Dracula
  • Boys, The: Season Two
  • Let Them All Talk
  • Wataha

Prince nie żyje

data publikacji: 22-04-2016, 01:06

Prince Rogers Nelson - książę popu, funku i rocka, wielbicielom muzyki filmowej znany najbardziej z soundtracku do "Batmana" Tima Burtona i jednego z najlepiej sprzedających się albumów tego gatunku, "Purpurowy deszcz", za który otrzymał zresztą Oscara. Artysta zmarł właśnie w wieku 57 lat, przypuszczalnie z powodu powikłań po grypie.

 

Z kinem łączył go raczej przelotny romans, choć jego piosenki często były na dużym ekranie wykorzystywane - chociażby w "Ryzykownym interesie", "Pretty Woman" czy "Happy Feet" (Złoty Glob). Samoistnie napisał muzykę do zaledwie kilku projektów, głównie dokumentalnych i krótkometrażowych, które współtworzył, i w których pokazywał się także przed kamerą. Wyreżyserował także musical "Zakazana miłość" i parę teledysków dla samego siebie.

 

Słynął zresztą ze swoistego egocentryzmu równie mocno, co z wysokiego erotyzmu swoich prac i wizerunku skandalisty. Jednym z jego przydomków było wszak "His Royal Badness". Kontrowersyjny, szokujący, o charakterystycznym wokalu i olbrzymiej charyźmie scenicznej i niepodrabialnym stylu, przez blisko cztery dekady był ikoną współczesnej muzyki rozrywkowej.

Autor: Mefisto

Komentarze

Obecnie brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Nick
E-mail
Komentarz