• Cars 3 – score
  • Boys, The
  • Toy Story 4
  • End of the F***ing World, The: Season 2
  • Willoughbys, The

Terry Plumeri nie żyje

data publikacji: 05-04-2016, 16:42

Smutne wieści zza oceanu. W ostatni piątek został brutalnie zamordowany muzyk Don Terry Plumeri. 71-letni kompozytor został zabity w swoim własnym domu, w Dunnellon na Florydzie, a całe zdarzenie policja łączy z serią okolicznych włamań. Szczęśliwie kompozytor mieszkał sam i nikt inny nie ucierpiał.

 

Plumeri był relatywnie słabo znanym twórcą muzyki filmowej, bez większych wyróżnień na koncie. Niemniej napisał ilustracje do ponad 50 filmów kinowych i telewizyjnych. Najbardziej popularną pozycją w dorobku wydaje się ta pierwsza, do hitu ery VHS z Jean-Claudem Van Dammem, "Czarny orzeł". W podobnym repertuarze maestro spędził całą swoją karierę, oprawiając w nuty m.in. takie tytuły jak piąta część "Życzenia śmierci", "Soldier Boyz" lub nieco ambitniejsze "Jeden fałszywy ruch". Koniec lat 80. i początek 90. był zresztą dla niego najlepszym okresem twórczym. Po roku 2000, choć nadal aktywny, zdecydowanie przestał być liczącym się w branży nazwiskiem.

 

Urodzony w listopadzie 1945 roku twórca - naprawdę John Terryl Plumeri - był również kompozytorem klasycznym, utalentowanym kontrabasistą, dyrygentem, producentem oraz wykładowcą. Grał od dziesiątego roku życia, zawodowo zaistniał w latach 60. ubiegłego stulecia. Współpracował z takimi sławami, jak Herbie Hancock, Wayne Shorter, Quincy Jones, Frank Sinatra, Yusef Lateef i John Abercrombie. Hobbistycznie zajmował się również fotografią. Nie miał rodziny.

Autor: Mefisto

Komentarze

Obecnie brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Nick
E-mail
Komentarz