• Cars 3 – score
  • Boys, The
  • Toy Story 4
  • End of the F***ing World, The: Season 2
  • Willoughbys, The

Prezentujemy suitę z "Wikingów" Trevora Morrisa

data publikacji: 18-12-2015, 17:36

Muzyka symfoniczna z elektroniką i etnicznym akcentem
- prezentujemy suitę z Wikingów Trevora Morrisa

 

Wykonanie suity z muzyką Trevora Morrisa do serialu Wikingowie było jednym z najbardziej elektryzujących momentów Międzynarodowej Gali Serialipodczas 8. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Orkiestrę Sinfonietta Cracovia, Chór Polskiego Radia oraz znakomitych solistów poprowadził sam kompozytor.

 

Trevora Morrisa festiwalowej publiczności nie trzeba przedstawiać. W branży uchodzi za specjalistę od muzyki do seriali, a zwłaszcza do seriali historycznych. Kilka tygodni temu przypomnieliśmy piękną suitę z muzyką do seriali Rodzina Borgiów Dynastia TudorówWikingowie to kolejny serial cenionego producenta, reżysera i scenarzysty Michaela Hirsta, do którego muzykę napisał Morris. Kompozytor znakomicie oddał temat wykorzystując instrumenty etniczne, perkusyjne, a także motywy charakterystyczne dla lokalnej twórczości. Ścieżka dźwiękowa do Wikingów jest monumentalna, ale jednocześnie charakteryzuje ją pewna intymność.

 

Przy tworzeniu muzyki do serialu Wikingowie Trevor Morris współpracował z norweskim kompozytorem i muzykiem - Einarem Selvikiem oraz doskonale znanym miłośnikom muzyki etno - zespołem Wardruna. Na Międzynarodowej Gali Seriali Einar Selvik wykonał partię wokalną oraz zagrał na dwóch instrumentach: Kravik-lyre, Taglharpa, a Tina Guo zagrała na elektrycznej wiolonczeli. Wszystkich muzyków poprowadził sam kompozytor - Trevor Morris. Przypomnijmy sobie to raz jeszcze.

 

 

Na kolejny filmik zapraszamy już w Nowym Roku, 8 stycznia 2016. Śledźcie nasz kanał YouTube, stronę internetowej i fanpage Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. A tymczasem życzymy Wam wszystkim Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

 

Koncert Międzynarodowa Gala Seriali był organizowany we współpracy z HBO Polska i Varѐse Sarabande

Autor: informacja prasowa

Komentarze

Obecnie brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Nick
E-mail
Komentarz