• Cars 3 – score
  • Boys, The
  • Toy Story 4
  • End of the F***ing World, The: Season 2
  • Willoughbys, The

SPECTRE - rozwiązanie konkursu!

data publikacji: 27-11-2015, 17:36

Na początku tego miesiąca zaproponowaliśmy naszym Czytelnikom konkurs i dziś przychodzi czas na jego zakończenie i rozwiązanie. Wbrew pozorom nasze pytanie nie było takie proste, jak mogło się wydawać. Szczęśliwie większość z Was nie miała z nim problemów. Przypomnijmy, że pytaliśmy o to ilu kompozytorów brało dotychczas udział w tajnej służbie Jej Królewskiej Mości?

 

Odpowiedź to oczywiście dziesięciu kompozytorów (jeśli brać pod uwagę jedynie filmy kinowe): 

Monty Norman (autor tematu przewodniego), John Barry, George Martin, Marvin Hamlisch, Bill Conti, Michael Kamen, Eric Serra, David Arnold, Thomas Newman oraz Michel Legrand, który skomponował muzykę do konkurencyjnego tytułu od innej wytwórni.

 

Część z Was do tej stawki wliczała także niesłusznie Burta Bacharacha, który zilustrował "Casino Royale" z 1967 roku (oparte i owszem o powieści Fleminga, lecz bez dwóch zdań parodię, których było jednak więcej w historii) oraz Lionela Barta, który pracował przy piosence do "Pozdrowień z Rosji". Szczęśliwie nie pytaliśmy o nazwiska, a o ilość, wobec tego poprawnych odpowiedzi dostaliśmy całe mnóstwo. Spośród nich ślepa dziewczynka, której los jest rzecz jasna wynikiem działań Blofelda, wylosowała pięcioro szczęśliwców, do których wkrótce wyślemy płyty. A są nimi:

 

Rafał Guzowski

Ewa Niewęgłowska

Justyna Berlik

Michał Zniszczoł

Łukasz Kic

 

Serdecznie gratulujemy!

Autor: redakcja

Komentarze

Jo 28-11-2015, 21:38

Legrand nie pracował przy serii, zatem rownież sie nie liczy. NSNA nikt poważny nie traktuje jako filmu naprawdę bondowskiego. Było 9 kompozytorów serii. Dobrze byłoby precyzyjni formułować pytania.


Mefisto 29-11-2015, 00:24

NSNA nie liczy się do oficjalnej serii jedynie poprzez zamieszania prawne, niemniej pozostaje filmem o Bondzie i ma wszystkie jego elementy składowe. A pytanie nie było zawężone do tego co uważa się, a co nie (i przez kogo) za kanon.


Jo 04-12-2015, 23:21

No tak, ale w takim razie należałoby doliczyć choćby wspomnianego Burta Bacharacha. Przy tak nieprecyzyjnym pytaniu można było wliczać też choćby autorów oprawy muzycznej gier... Jakby nie patrzeć, odpowiedź przyjęta za poprawną taką nie jest.


Mefisto 04-12-2015, 23:53

Gdyby wliczyć Burta Bucharacha, należałoby od razu wliczyć i Johnny Englisha oraz masę innych parodii, także trzeba wiedzieć, gdzie narysować linię. OK, przyznaję, pytanie nie uwzględniało, że chodzi jedynie o fllmy kinowe, niemniej mnóstwo osób nie miało z tym problemu, nagrody rozdane i rozesłane, także nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Następnym razem będziemy bardziej precyzyjni.


Dodaj komentarz

Nick
E-mail
Komentarz