• Good Omens
  • Dracula
  • Boys, The: Season Two
  • Let Them All Talk
  • Wataha

Prezentujemy kolejną suitę z Międzynarodowej Gali Seriali

data publikacji: 13-11-2015, 13:50

Rodzina Borgiów i Dynastia Tudorów Trevora Morrisa

 

Pierwszy raz odwiedził Kraków podczas 6. edycji Festiwalu Muzyki Filmowej. W czasie tej wizyty pokochał miasto, festiwal i jego publiczność. W tym roku Trevor Morris powrócił do Krakowa jako jedna z gwiazd Międzynarodowej Gali Seriali, aby poprowadzić Sinfoniettę Cracovię i Chór Polskiego Radia w światowym prawykonaniu suit do seriali autorstwa Michaela Hirsta Rodzina Borgiów i Dynastia Tudorów.

 

Swoją pierwszą kompozycję stworzył mając zaledwie 13 lat. Uważany jest za mistrza muzyki do seriali historycznych, filmów fantasy i gier komputerowych. Jego ścieżki dźwiękowe charakteryzuje rozmach orkiestracyjny, piękna melodyka oraz motywy charakterystyczne dla epok i kultur, w których osadzona jest akcja obrazów. Z niezwykłym wyczuciem potrafi oddać nastrój poszczególnych scen — zarówno tych batalistycznych, jak i kameralnych, intymnych.

 

Podczas Międzynarodowej Gali Seriali w ramach 8. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie mogliśmy usłyszeć przepiękną suitę stanowiącą kompilację motywów z wielokrotnie nagradzanych ścieżek dźwiękowych do seriali Rodzina Borgiów i Dynastia Tudorów. W utworach zabrzmiały m.in. nagrodzone Emmy główne tematy muzyczne seriali oraz jeden z najbardziej wzruszających motywów we współczesnej telewizji — Death of Jane Grey.

 

Raz jeszcze posłuchajmy suity Rodzina Borgiów i Dynastia Tudorów w wykonaniu Sinfonietty Cracovii i Chóru Polskiego Radia pod batutą samego kompozytora - Trevora Morrisa. Na gitarze hiszpańskiej solo wystąpił Edison Sanchez.

 

 

Kolejna suita już za dwa tygodnie. Śledźcie nasz kanał YouTube, stronę internetową i fanpage Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie.

 

Koncert Międzynarodowa Gala Seriali był organizowany we współpracy z HBO Polska i Varѐse Sarabande. 
Fragmenty filmowe The Knick dzięki uprzejmości HBO Polska, produkcja Cinemax.

Autor: informacja prasowa

Komentarze

Obecnie brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Nick
E-mail
Komentarz