• Good Omens
  • Dracula
  • Boys, The: Season Two
  • Let Them All Talk
  • Wataha

Transatlantyk Festival Poznań 2015!

data publikacji: 02-07-2015, 09:27

Kilka dni temu (29 czerwca 2015 r.) odbyła się konferencja prasowa poprzedzająca tegoroczny Festiwal, na której ogłoszone zostały najważniejsze punkty programu jubileuszowej, piątej edycji TRANSATLANTYK FESTIVAL. W tym roku zapraszamy do udziału w kilkuset wydarzeniach zaplanowanych w ramach czterech filarów imprezy: Filmu, Muzyki, Edukacji i Inspiracji. Sponsorem głównym tegorocznej edycji została ŠKODA.   

 

GOŚCIE

 

Swój udział w Festiwalu potwierdził już jeden z najlepszych współczesnych aktorów charakterystycznych - Joe Pantoliano, znany publiczności na całym świecie z takich filmów i seriali jak „Matrix”, „Rodzina Soprano”, „Ścigany”, „Imperium Słońca” czy obu części „Bad Boys”. Kolejną wielką gwiazdą tegorocznego festiwalu będzie Sean Young, znana przede wszystkim z roli w „Łowcy androidów" Ridleya Scotta z 1982 r. A lista Festiwalowych gości wciąż się powiększa!

 

FILM

 

Tradycyjnie już, do Wielkopolski zawita Transatlantyk: Mobilne Kino Škody, które przez cały lipiec i sierpień odwiedzi aż 18 miejscowości. W czasie trwania Festiwalu na Placu Wolności pojawi się jedyne w swoim rodzaju Kino Łóżkowe.
W tym roku pokazy odbywać się będą w Multikinie 51, Kinie Muza, najmniejszym w Poznaniu kinie Raj i po raz pierwszy w historii Festiwalu także w Kinie Rialto.

 

Ogłoszono też pierwsze tytuły filmowe, które wyświetlone zostaną w czasie tegorocznej edycji. Największym hitem jubileuszowej edycji jest zdobywca Złotej Palmy w Cannes “Dheepan”. Jednak lista filmowych tytułów dalej rośnie, a o ujawnionych na konferencji tytułach można przeczytać w zakładce Kino.

 

EDUKACJA&INSPIRACJE

 

Poza znanym już z ubiegłego roku, niezwykle popularnym cyklem „Coffee with...”, czyli indywidualnymi spotkaniami „mistrza z uczniem”, przygotowaliśmy szereg interesujących nowości. Jedną z nich będzie warsztat „Drony w produkcji filmowej”. Do współpracy zaproszono dystrybutora dronów, firmę AeroMind z Poznania oraz operatora Waldemara Strażyńskiego. Kolejne ciekawe pozycje edukacyjne to chociażby warsztat sprzętowy „Druk 3D w filmie” czy panel „Autyzm w filmie vs rzeczywistość”. A to jeszcze nie wszystko.


Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, na niektóre warsztaty będzie jedynie ogłoszona rejestracja online.

 

MUZYKA

 

W trakcie Festiwalu młodzi kompozytorzy z całego świata po raz piąty wezmą udział w dwóch międzynarodowych konkursach muzyki filmowej - Transatlantyk Instant Composition Contest i Transatlantyk Film Music Competiton. Zgłoszenia na pierwszy zostały już otwarte, a początek konkursu drugiego ogłoszony zostanie wkrótce.

Jak co roku widzowie będą mogli bawić się wieczorami w Klubie Festiwalowym na Placu Wolności (Przylądek Arkadia +1).

 

Tradycyjnie także inauguracja Festiwalu odbędzie się pierwszego dnia imprezy - 7 sierpnia - w czasie SUPERB Evening Gala Otwarcia, przygotowanej w tym roku we współpracy ze ŠKODĄ, sponsorem głównym Transatlantyku. Jej część artystyczna będzie poświęcona muzyce jednego z najwybitniejszych kompozytorów muzyki filmowej - tragicznie zmarłego Jamesa Hornera.

 

Muzyczny finał festiwalu to Gala Zamknięcia, zaplanowana w tym roku na 14 sierpnia. Przed festiwalową publicznością wystąpi znakomita grupa Kwadrofonik, laureaci tegorocznych Paszportów Polityki.

 

Autor: Redakcja MuzykaFilmowa.pl

Komentarze

starszymarynarz z Poznania /76/ 28-07-2015, 22:20

dzieki Panu J.P.Kaczmarkowi pnownie zakochalem sie w kinie i to dokumentalnym.Jaka szkoda,ze juz nie bedzie to mozliwe w moim miescie.Ciekaw komu to "zawdzięczam"Czas umierac.


Dodaj komentarz

Nick
E-mail
Komentarz