• Good Omens
  • Dracula
  • Boys, The: Season Two
  • Let Them All Talk
  • Wataha

Recital z Elliotem Goldenthalem, Sarą Andon, Jeffem Bealem oraz Diego Navarro

data publikacji: 25-05-2015, 14:50

W niedzielne południe, 31 maja od godz.12:00 zapraszamy do pięknych wnętrz ICE Kraków na panel i recital Varèse Sarabande z udziałem wybitnych artystów: Elliota Goldenthala, Jeffa Beala, Sary Andon oraz Diego Navarro, którzy nie tylko będą o muzyce filmowej rozmawiać, ale i zagrają na swoich ulubionych instrumentach. Spotkanie poprowadzi Robert Townson. Prezentujemy kolejne wydarzenie towarzyszące w ramach 8. FMF.

 

 

Zainteresowanie muzyką filmową wykonywaną na żywo jest dużo większe niż kiedykolwiek. A różnych sposobów jej realizacji jest ogrom… od odtwarzania ścieżki dźwiękowej, jak najdokładniej w całości i wykonywania jej na żywo, w synchronizacji z pokazem filmu, do kompozytorów tworzących całkowicie nowe utwory koncertowe inspirowane oryginalnym materiałem. Dokładnie w taki sposób Erich Wolfgang Korngold napisał mistrzowską, uznaną na świecie wersjęKoncertu skrzypcowego dla Jascha Heifetz w 1945 roku. 

 

Podczas panelu Życie po życiu muzyki filmowej uczestnicy będą dyskutować o procesie aranżacji muzyki napisanej do konkretnych scen filmowych w procesie transformacji partytur na potrzeby koncertów na żywo i nagrywania płyt. A także o tym, jak muzyka filmowa jest przeobrażana na potrzeby sal koncertowych, z udziałem wybitnych kompozytorów, dyrygentów, solistów i producenta, którzy przełamują bariery i tworzą nowe kategorie koncertowych repertuarów.

 

Oprócz dyskusji, uczestnicy zaprezentują swój warsztat i kunszt w wykonywaniu muzyki filmowej. Wszystkich spragnionych filmowych dźwięków zapraszamy w niedzielne popołudnie na panel i recitale. Wstęp wolny. Do zobaczenia.

 

Pełny program 8. FMF znajdziecie Państwo tutaj.

Autor: informacja prasowa

Komentarze

Obecnie brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Nick
E-mail
Komentarz