• Cars 3 – score
  • Boys, The
  • Toy Story 4
  • End of the F***ing World, The: Season 2
  • Willoughbys, The

Desplat przewodniczy jury w Wenecji!

data publikacji: 23-06-2014, 20:23

Zbliżający się wielkimi krokami, 71. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji, którego symbolem jest Złoty Lew, przygotował prawdziwą niespodziankę dla fanów muzyki filmowej. Przewodniczącym jury ogłoszono bowiem właśnie, będącego wciąż na fali wznoszącej, Alexandre'a Desplata, którego personalia, jak i dorobek zna już chyba każdy szanujący się meloman. Już 27 sierpnia Desplat stanie na czele międzynarodowego, 9-osobowego jury, którego składu jeszcze nie ogłoszono, i będzie mu przewodniczył do 6 września br., kiedy to festiwal dobiegnie końca.

 

Jest to pierwszy taki przypadek w historii tego festiwalu (jak i chyba pierwszy w ogóle, jeśli idzie o największe filmowe laury). Desplata został wybrany przewodniczącym dzięki rekomendacji dyrektora festiwalu, Alberto Barbery, który tak wypowiada się o Francuzie:

 

“Alexandre Desplat jest nie tylko jednym z największych obecnie kompozytorów filmowych, lecz także zagorzałym kinomanem, którego niesamowity zmysł i wrażliwość artystyczna poparte są dużą wiedzą o kinie, jego historii i języku."


Sam zainteresowany tak odparł na wybór swojej osoby:

 

“To dla mnie wielki zaszczyt i odpowiedzialność, być przewodniczącym jury tak prestiżowego festiwalu. Kino włoskie wpłynęło zarówno na mój gust, jak i muzykę i jestem bardzo dumny, że będę mógł pojawić się na Festiwalu w Wenecji rok po Bernardo Bertoluccim.”

Autor: Mefisto

Komentarze

Obecnie brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Nick
E-mail
Komentarz