• Cars 3 – score
  • Boys, The
  • Toy Story 4
  • End of the F***ing World, The: Season 2
  • Willoughbys, The

William Olvis nie żyje

data publikacji: 10-05-2014, 14:46

6 maja br. w swoim domu w Malibu zmarł William Patrick Olvis - jeden z tych kompozytorów, których muzykę zna każdy, ale jej autora niekoniecznie.

 

Olvis był synem znanego śpiewaka operowego, Williama Edwarda Olvisa. Zaczął karierę w 1988 r. komponując muzykę do telewizyjnego dramatu z Randym Quaidem, "Evil in Clear River". Do jego najsłynniejszych prac należy z pewnością bardzo popularny swego czasu serial (także w Polsce), "Dr. Quinn" z Jane Seymour. Olvis napisał doń temat przewodni i zilustrował 116 epizodów. Skomponował także muzykę do 31 odcinków innej lubianej serii, “Life Goes On” ("Dzień za dniem") oraz temat główny do “Gabriel’s Fire” z Jamesem Earl Jonesem.

 

W kinie największym sukcesem okazał się “Red Rock West” z Nicolasem Cage i Dennisem Hopperem oraz wcześniejszy film tego reżysera, "Kill Me Again" z Valem Kilmerem w roli głównej. Pozostała część jego, niewielkiej w sumie, filmografii obejmuje głównie mniej znane seriale i produkcje telewizyjne, ale spośród tego dorobku warto wymienić jeszcze “Steal Big Steal Little”, “Separate Lives” czy “29th Street”.

 

W latach 1995-99 Olvis otrzymał 4 statuetki ASCAP w kategorii Most Performed Underscore. Zmarł w wieku 56 lat na raka gardła. Pozostawił po sobie brata, dwie siostry i byłą żonę, Cathleen Young, która była także jego muzycznym agentem i partnerem.

Autor: Mefisto

Komentarze

Obecnie brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Nick
E-mail
Komentarz