• Good Omens
  • Dracula
  • Boys, The: Season Two
  • Let Them All Talk
  • Wataha

Nieme filmy z muzyką na żywo w kwietniu w Warszawie!

data publikacji: 01-04-2014, 13:24

 

Już 10 kwietnia w warszawskim kinie Iluzjon rusza 11. festiwal filmów niemych z muzyką na żywo. W jego trakcie będzie można zobaczyć m.in. wczesne działa Alfreda Hitchocka. Wśród zaproszonych muzycznych gwiazd znalazł się Krzesimir Dębski

 

Festiwal otworzy nieśmiertelne dzieło F. W. Murnaua - Wschód słońca. Pierwszy film reżysera zrealizowany w USA, nagrodzony Oscarem za wybitne osiągnięcie artystyczne, a także za zdjęcia i dla najlepszej aktorki – Janet Gaynor. Oprawę muzyczną tego obrazu zapewni osiemnastoosobowa Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu pod batutą kompozytora Rafała Rozmusa.

 

Niekwestionowaną filmową gwiazdą tegorocznej edycji będzie Alfred Hitchcock. W programie znalazły się jego filmy z lat 1926-1929. Cztery zupełnie różne od siebie obrazy Hitchcocka zostaną zaprezentowane w czterech skrajnie różnych odsłonach muzycznych: jazzowej, rockowej, folkowej oraz tradycyjnej, wykonanej przez klasycznego tapera.

 

W programie znalazły się również czeskie filmy, którym akompaniować będą czescy muzycy, a także wczesne burleski Charliego Chaplina.

 

Ważnym wydarzeniem może się okazać pokaz odnalezionego po latach filmu Henryka Szaro Zew morza. Na żywo ziulustruje go siedmioosobowa Orkiestra kameralna pod batutą Krzesimira Dębskiego.

 

Na specjalne życzenie widzów zostanie powtórzona zeszłoroczna projekcja filmu Natan mędrzec, tym razem z muzyką wykonaną na żywo przez, kojarzony z muzyką klezmerską, ale inspirujący się także muzyką etniczną, zespół – KROKE.

 

 

Rezerwacje:

Kasa kina – 22 462 72 60; iluzjon.rezerwacje@fn.org.pl

 

Ceny biletów:

Normalny – 25 zł

Ulgowy – 20 zł

Warsztaty dla dzieci – 14 zł (liczba miejsc ograniczona)

 

Kino Iluzjon Muzeum Sztuki Filmowej

Ul. Narbutta 50 a

02-536 Warszawa

 

Szczegóły na www.iluzjon.fn.org.pl

Autor: Informacja prasowa

Komentarze

Obecnie brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Nick
E-mail
Komentarz