• Cars 3 – score
  • Boys, The
  • Toy Story 4
  • End of the F***ing World, The: Season 2
  • Willoughbys, The

Wielokulturowość - konkurs filmowy!

data publikacji: 12-02-2014, 14:53

 

Multikulti w obrazku!

Startuje międzynarodowy konkurs „Punkty widzenia” na temat wielokulturowości dla młodych twórców wideo-art!

 

Jak pokazać wielokulturowość? Najlepiej za pomocą współczesnych technik wideo-art – tak uważają organizatorzy konkursu ze Stowarzyszenia im. Ludwiga van Beethovena.

Konkurs wideo-art – podobnie jak równolegle ogłoszony konkurs muzyczny – skierowany jest do młodych twórców, którzy w dniu ogłoszenia konkursu nie ukończyli 35 roku życia. Projekty, mówiące o wielokulturowości, należy nadsyłać do 14 lipca 2014 roku. Każdy może zgłosić jeden utwór o maksymalnej długości 8 minut. Dzieło nie może być nigdzie wcześniej opublikowane ani wykonane.

- Preferujemy technikę cyfrową, dość teraz powszechną – wyjaśniają organizatorzy - Dostarczone do nas pliki mogą być nagrane w jednym z popularnych formatów. Najważniejsza, obok jakości technicznej, będzie też forma interpretacji, sposób, w jaki artyści przedstawią swój punkt widzenia na wielokulturowość.

 

Z nadesłanych prac profesjonalne jury wybierze od 3 do 10 utworów. Zostaną one zaprezentowane w sieci, gdzie internauci ostatecznie zadecydują, kto wygra w konkursie.

 

Organizatorzy przewidują nagrody finansowe (pula nagród 24 tysiące zł), a prace zostaną zaprezentowane w czasie koncertów finałowych konkursu muzycznego, które odbędą się w Krakowie i Trondheim – w wykonaniu Trondheim Symphony Orchestra oraz Orkiestry Akademii Beethovenowskiej. Szczegóły oraz formularz rejestracji udziału w konkursie do pobrania na stronie www.wielokulturowosc.org.

 

Konkurs wideo-art, podobnie jak i konkurs muzyczny, jest częścią dużego dwuletniego projektu interdyscyplinarnego realizowanego przez Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena z Krakowa. Organizatorzy, zanurzając się w najbardziej palące problemy współczesnego świata, zadają pytanie o to, czym w praktyce jest multikulturalizm.

 

W ramach projektu „Wielokulturowość nie działa” odbyła się już w październiku 2013 roku na Uniwersytecie Jagiellońskim międzynarodowa konferencja "Wielokulturowość – kryzys ponowoczesnego społeczeństwa?". W Internecie pod adresem www.wielokulturowosc.org dostępne są materiały audiowizualne z tej konferencji, a także inne – odnoszące się do perspektyw wielokulturowości i poświęcone artystom podejmującym ten temat w swojej twórczości.

Autor: informacja prasowa

Komentarze

Obecnie brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Nick
E-mail
Komentarz