• Rising Phoenix
  • Judas and The Black Messiah – score
  • Trial of the Chiago 7, The
  • Wolfwalkers
  • Onward

Premiera płyty z muzyką do filmu Mój biegun

data publikacji: 28-10-2013, 14:35

Mateusz Pospieszalski to jedna z tych osobowości, które odcisnęły niezatarte piętno na polskiej muzyce ostatnich kilku dekad. 4 listopada powraca z szóstą już płytą sygnowaną swoim nazwiskiem, tym razem z muzyką do filmu “Mój biegun” w reżyserii Marcina Głowackiego, opowiadającego o historii Janka Meli.

Mateusz Pospieszalski najbardziej znany z codziennej pracy w legendarnym zespole Voo Voo, to multiinstrumentalista, kompozytor, aranżer i producent. Znany jest także z wielu innych znaczących działań na polu muzycznym, m.in. aranżacji dużych scenicznych przedsięwzięć dla telewizji czy kompozycji dla filmu i teatru.

„Mój biegun“ opowiada o Janku Meli i tragicznych wydarzeniach, które na zawsze zmieniły jego życie i życie jego szczęśliwej rodziny. Janek Mela, nastoletni chłopak, jako najmłodszy i jako pierwszy niepełnosprawny człowiek zdobył oba bieguny Ziemi. Historię tę ilustruje piękna muzyka Mateusza Pospieszalskiego, która prowadzi film przez pełne spektrum emocji towarzyszących głównemu bohaterowi w jego drodze do ostatecznego zwycięstwa.

„Muzyka ilustracyjna nie musi być napisana w sposób tradycyjny. Film opowiada o młodym chłopaku, dlatego emocje starałem się przedstawić rock’n‘rolowo i piosenkowo.“ - mówi Mateusz Pospieszalski.


Płyta, którą usłyszeć można będzie już 4 listopada jest bardzo wyrazista i raczej potęguje filmowe emocje niż im towarzyszy. Wszystkiemu barwy dodaje charakterystyczny styl i wokalizy Pospieszalskiego.


“Nie ma dla mnie - i mówię to bez cienia kurtuazji - drugiego takiego kompozytora, który w muzyce potrafiłby zawrzeć tak potężną dawkę młodzieńczej pozytywnej energii.” mówi reżyser filmu “Mój biegun”, Marcin Głowacki. “Nic lepiej nie oddaje charakteru i pasji filmowego Jaśka Meli, niż kilka krótkich wokalnych fraz Mateusza w tylko jemu znanym języku emocji. “

Wśród instrumentarium słyszymy m.in.: przeróżne instrumenty dęte, akordeon, fortepian, gitary, perkusję, cymbały i kwartet smyczkowy.


Informacje o artyście:

MATEUSZ POSPIESZALSKI – multiinstrumentalista, kompozytor, aranżer i producent muzyczny. Swój udział zaznaczył na ponad 100 różnych wydawnictwach muzycznych. Najbardziej znany z codziennej pracy w legendarnym zespole Voo Voo, gdzie gra od roku 1986. Współtworzył awangardę polskiego jazzu, zespoły: Woo Boo Doo, Free Corporation, Tie Break, Graal, Ye She i Drum Freaks. Grał również w zespołach alternatywnego rocka takich jak: Śmierć Kliniczna, 2TM 2,3 oraz Habakuk. Zapraszany do wspólnych występów i nagrań przez m.in.: Annę Marię Jopek, Martynę Jakubowicz, Gordona Haskella, Stanisława Sojkę, zespoły Raz Dwa Trzy i Arka Noego. Wielki współtwórca sukcesu zespołu Zakopower. Skomponował większość repertuaru tego bandu i jest producentem muzycznym oraz aranżerem wszystkich jego płyt. Komponował też piosenki dla Anny Marii Jopek, Justyny Steczkowskiej czy Renaty Przemyk. Znany z wielu innych znaczących działań na polu muzycznych aranżacji dużych scenicznych przedsięwzięć dla telewizji. Od lat komponuje dla filmu i teatru. W ostatnim czasie pisał i wykonywał muzyki do filmów: „Nad życie” w reż. Anny Pluteckiej – Mesjasz, "Mój biegun" w reż. Marcina Głowackiego oraz serialu TVP „Blondynka” w reż. Mirosława Gronowskiego. Dyskografia wydawnictw sygnowanych jedynie własnym nazwiskiem obejmuje dotychczas pięć tytułów: ”Matika. Muzyka filmowa”, "EMPE 3", „Kolędy – Mateo Pospieszalski Solo”, ”Pamiętnik z Powstania Warszawskiego” oraz ”Opowieść zimowa” - muzyka do spektaklu pod tym samym tytułem.

Autor: informacja prasowa

Komentarze

jolka94 03-11-2013, 20:19

Mój Biegun Historia najmłodszego niepełnosprawnego zdobywcy biegunów, Jana Meli, który uległ poważnemu wypadkowi. Oglądaj na : http://kinotivi.blogspot.c om/2013/11/moj-biegun-pl.html


Dodaj komentarz

Nick
E-mail
Komentarz