• Good Omens
  • Dracula
  • Boys, The: Season Two
  • Let Them All Talk
  • Wataha

Rosyjska muzyka filmowa w Warszawie!

data publikacji: 03-03-2013, 12:06

11 kwietnia w Sali Kongresowej odbędzie się Koncert Muzyki Filmowej Wielkiej Orkiestry Rosyjskiej Telewizji i Radia. Portal MuzykaFilmowa.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

 

Akademicka Orkiestra Rosyjskiej Telewizji i Radia WGTRK słynie z najwyższego profesjonalizmu, wirtuozerii muzyków, doskonałości dźwięku, niepowtarzalnego tembru, wysokiej kultury i idealnego wykonania muzyki różnych epok, stylów i kierunków. W repertuarze orkiestry znajduje się 9 tysięcy partytur, w tym rosyjska i zagraniczna klasyka, muzyka narodów świata, dzieła współczesnych kompozytorów i, przede wszystkim, rosyjska muzyka ludowa, a także fantastyczna muzyka filmowa.  Każdy muzyk, współpracujący z orkiestrą, wnosi swój niepowtarzalny styl, wzbogacając jej brzmienie. Orkiestra została utworzona w grudniu 1945 roku  i od tej pory stanowi wizytówkę kraju w transmisji radiowej i telewizyjnej. W 1973 roku za wybitny wkład w rozwój kultury muzycznej orkiestrze przyznano tytuł Akademickiej.

 

Podczas wyjątkowego koncertu w Warszawie usłyszymy muzykę z uwielbianych przez Polaków rosyjskich filmów, jak również kultowych polskich produkcji. Wśród nich znajdą się m.in. znakomite utwory z filmów „Stawka większa niż życie”, „Noce i dnie”, „Vabank”, „Lecą żurawie”, „ Wieczorny dzwon”; „Moskwa nie wierzy łzom”, „Wołga, Wołga”, „Świat się śmieje” , „Cygan”, „Ironia losu”, „Siedemnaście mgnień wiosny” czy znane rosyjskie kompozycje Wysockiego, Okudżawy, Pugaczowej, a także Kalinka, Katiusza i wiele innych.

 

Od czasu powstania orkiestra grała na wszystkich kontynentach i w kilkudziesięciu państwach, tym razem po raz pierwszy zagości w Polsce.

 

W czasie wydarzenia będzie także obecna telewizja rosyjska, która nagra koncert na żywo. Rosyjska Telewizja Kultura nadawana jest nie tylko w Rosji, ale także w byłych państwach bloku wschodniego, co daje jej olbrzymi zasięg.

 

Autor: Redakcja MuzykaFilmowa.pl

Komentarze

Obecnie brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Nick
E-mail
Komentarz