• Cars 3 – score
  • Boys, The
  • Toy Story 4
  • End of the F***ing World, The: Season 2
  • Willoughbys, The

„Bartek Zwycięzca” z muzyką na żywo!

data publikacji: 07-11-2012, 15:43

Rok 1870. Wieś Pognębin w Księstwie Poznańskim znajduje się pod pruskim zaborem. Gdy wybucha wojna między Francją a Prusami polscy chłopi zostają powolani do wojska. Idą walczyć na obcej ziemi, o obce interesy, pod obcą komendę.

Tak w skrócie przedstawia się fabuła filmu w reż. Edwarda Puchalskiego z 1923 roku, którego premiera odbyła się 4 listopada, a więc niemal 90 lat temu! Do naszych czasow nie dochowala się zadna kopia eksploatacyjna tego filmu, jednak dzięki wytrwałości został on zmontowany z zachowanych przypadkowo materiałów roboczych i na podstawie noweli Henryka Sienkiewicza oraz zachowanej fragmentarycznie bibliografii zrekonstruowany przez Krystynę Lindenbergh i Jadwigę Zajicek. 

 

Z tej okazji „Bartek Zwycięzca” zostanie zaprezentowany z muzyką na żywo już za kilka dni w Poznaniu - 11 listopada br, co zbiegnie się także z obchodami imienin ulicy Święty Marcin.

Muzykę do filmu zagra Waldek Rychły wraz z Zespołem:
Anna Szmatoła – wiolonczela,
Kuba Majda – klarnet,
Waldemar Rychły – gitara.

Specjalnie przygotowana ścieżka dźwiękowa grana do „Bartka Zwycięzcy” w całości zainspirowana i oparta jest na wielkopolskiej muzyce ludowej, na melodiach zapisanych i opublikowanych przez Oskara Kolberga w latach 1875-1882 ( w 7 tomach "Wielkie Księstwo Poznańskie").

 


kino Muza

ul. Święty Marcin 30, 61-805 Poznań
Niedziela 11 listopada 2012
godz 17.15
bilety: 10 zł

 

 

Szczegóły na stronie:
http://www.zamek.poznan.pl/news.php?id=328&view=full

Autor: Waldemar Rychły

Komentarze

J.B. 09-11-2012, 00:15

A dzisiaj kino Iluzjon powraca po remoncie do kulturalnego krajobrazu Warszawy i z tej okazji odbędzie się pokaz "Pana Tadeusza" z 1928 roku również z muzyką na żywo.


Dodaj komentarz

Nick
E-mail
Komentarz