• Reich
  • Mindhunter
  • White Lotus, The
  • Devs
  • Bad Guys, The
Burkhard Dallwitz

 

Burkhard Dallwitz urodził się niedaleko Frankfurtu w Niemczech w 1959 roku. W wieku ośmiu lat rozpoczął naukę gry na fortepianie, która zabrała mu dziesięć lat życia. W wieku trzynastu lat pisał już piosenki i muzykę a od piętnastego roku życia Burkhard komponował, aranżował i wykonywał swoje utwory w kilku różnych zespołach. W 1979 roku Dallwitz spełnił jedno ze swoich marzeń i wyjechał do Australii. Tam rozpoczął studia na Melbourne Latrobe University. Zdał kompozycję z wyróżnieniem, dzięki czemu mógł dalej studiować na bardziej zaawansowanym poziomie pod okiem prof. Keith Humble. Od roku 1984 Burkhard pracuje jako kompozytor muzyki do filmów, telewizji i reklam.

W roku 1996 ukazała się jego pierwsza płyta z oryginalnymi pracami instrumentalnymi pod tytułem "Worlds Apart". Dwukrotnie wygrywał nagrodę Screen Music Awards – w latach 1993 i 1996 - przyznawane w Australii przez Gildię Kompozytorów Filmowych – nominowany do tej nagrody był czterokrotnie.

W roku 1999 został wspólnie z Philipem Glassem nagrodzony nagrodą Golden Globe w kategorii Best Original Score in Motion Picture za muzykę do filmu "The Truman Show". Za tą sama muzykę otrzymali oni także nagrody krytyków filmowych z Chicago oraz ASCAP Film and Television Award. Płyta z muzyką do "The Truman Show" dotarła na drugie miejsce listy Billboardu.

W roku 2001 Burkhard Dallwitz otrzymał nagrodę APRA za najlepszy temat telewizyjny skomponowany do Igrzysk Olimpijskich w Sydney w 2000 roku. Także podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Salt Lake City 385 osobowy chór wykonywał jego temat. W 2004 roku Dallwitz otrzymał nagrodę APRA-AGSC w kategorii Best Music For A Television Series za muzykę do serialu "CrashBurn".


FILMOGRAFIA

TYTUŁ FILMU

ROK

 "CrashBurn"

2003

 Paperback Hero

1999

The Truman Show

1998

 Oz Encounters: UFO's in Australia

1997

 Zone 39

1996

 The Falcon

1993

 The Frogs

 The Rattlesnake

 The Shark

1988

 Bachelor Girl